Aktywne wakacje na rowerze – jak się przygotować?

Jak przygotować się do wakacji na rowerze?

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Planując coroczny wyjazd całej rodziny na wypoczynek, wiemy dobrze, że pakowanie samochodu będzie nie lada wyzwaniem. Aby dobrze zaplanować wypoczynek, warto pomyśleć o tym, w jaki sposób będziemy spędzać czas podczas urlopu. Jeżeli lubimy aktywność na świeżym powietrzu, od razu przychodzi nam do głowy rower. Wypożyczyć więc czy zabrać z domu?

Własny rower to niewątpliwa wygoda. Wspólne wyprawy zbliżają i prowokują niespodziewane przygody, które wspominamy przez wiele lat. Mogą też stać się pretekstem do wplecenia akcentu edukacyjnego do radosnego wypoczynku. Rower to również możliwość swobodnego poruszania po pobliskich terenach bez konieczności szukania i opłacania miejsc parkingowych.

Nie przygotowując się do rowerowych wakacji, możemy natrafić na kilka problemów. Wiele wypożyczalni oferuje tylko rowery dla dorosłych, a ich stanu nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Odpowiednie dopasowanie roweru dla 4 osobowej rodziny może więc być trudne oraz kosztowne.

Jednodniowe wypożyczenie rowerów dla całej rodziny to na Półwyspie Helskim koszt ok. 160 zł, a w mieście rowerów, Amsterdamie nawet 80 euro. Duże wypożyczalnie, które mają dobrej jakości sprzęt nie należą do najtańszych. Jeżeli planujemy spędzać czas na siodełku, pomyślmy więc o tym, jak bezpiecznie spakować rowery dla całej rodziny i czy w ogóle jest to realne.

Zaopatrując się w platformę rowerową możemy zabrać ze sobą aż 4 rowery

Platformy rowerowe to fantastyczne rozwiązanie dla fanów aktywnego spędzania urlopu. Szeroki wybór wariantów pozwoli nam dobrać odpowiedni sprzęt na nasze potrzeby. Platformy rowerowe mogą pomieścić dwa, trzy, a nawet 4 rowery. Oprócz pojemności takiego rozwiązania nowoczesny sprzęt ma jeszcze jedną, nieocenioną w każdej podróży zaletę. Jest to system zabezpieczeń, który pozwoli nam ustrzec się złodziei, którzy polują na turystów podczas dłuższych postojów i na parkingach.

Platformy rowerowe – nowa jakość wygody

Zapomnijmy o czasach, w których montaż dodatkowych bagażników zewnętrznych na samochodzie wymagał specjalistycznej wiedzy i kilkugodzinnej przygody z instrukcją obsługi, a nawet wizyty u mechanika.

Montaż nowoczesnych platform rowerowych jest dziecinnie prosty, a jednocześnie bezpieczny dla nas i naszego pojazdu. Postępując zgodnie ze wskazówkami producenta, nie sposób założyć go w sposób, który będzie zagrażał bezpieczeństwu na drodze.

Wygodne jest również to, że platformy rowerowe nie ograniczają dostępu do bagażnika samochodu. Skonstruowane zostały w taki sposób, aby w razie potrzeby, bez konieczności zdejmowania zainstalowanych już rowerów, dostać się do swoich bagaży!

Wybór platformy rowerowej – musi pasować do auta!

Pierwsze, na co musimy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej dla nas platformy to rodzaj wtyczek pionowych, w które wyposażony jest nasz samochód. Ponieważ istnieją tylko dwa rodzaje, wybór powinien być prosty. Jeżeli jednak masz wątpliwości, zawsze lepiej zapytać konsultanta lub handlowca. Przy organizacji wyjazdu rodzinnego powinniśmy z wyprzedzeniem przygotować się do instalacji bez konieczności wymiany sprzętu w ostatniej chwili.

Aby uniknąć mandatu, warto wybrać taką platformę, która będzie zgodna z Ustawą odnośnie świateł przeciwmgielnych oraz cofania, która weszła w życie 1 stycznia 2016 roku.

Wg tego przepisu każde auto powinno mieć 13 wtyczek pionowych. Czyli taka właśnie platforma powinna być dla nas odpowiednia. Jeśli samochód posiada ten drugi rodzaj wtyczki, to należy pomyśleć o małej modyfikacji.
Platformy rowerowe powinny być zbudowane z bardzo wytrzymałych materiałów oraz malowane proszkowo, co zapobiegnie szybkiej korozji, a dzięki temu można będzie z niej korzystać przez długie lata. Tylko wtedy możemy myśleć o oszczędności.

Wybierając platformę, należy też zwrócić uwagę na jej ładowność. Nie tylko ilość sztuk, które system pomieści powinna nas zainteresować, ale również, jaka może być waga pojedynczego roweru lub wszystkich jednocześnie.

To jedna z kwestii, które warto rozważyć szerzej. Platformy rowerowe dają możliwość przewożenia również innych sprzętów, takich jak wózek dziecięcy czy kosiarka. To może sprawić, że platforma będzie towarzyszyć nam częściej i stanie się nieodzownym sprzętem codziennego użytku. Ograniczenie się zbyt niską wytrzymałością wagową będzie również wpływać na zakup kolejnych rowerów. Warto więc mieć kilka kg w zapasie.

Polska jakość, dobra cena.

Wycieczki rowerowe to gwarancja niezapomnianych przygód, oddech czystym powietrzem, zapierające dech w piersiach widoki z pierwszego rzędu. Wielu miejsc nie możemy zobaczyć z okna samochodu, dlatego rower będzie w tym przypadku idealną alternatywą. Z pewnością na wyróżnienie zasługuje polski producent firma AMOS, która w swojej ofercie ma szeroki wybór platform i bagażników rowerowych, ale również boxów dachowych, do których zmieścimy wszystkie bagaże, a nawet wózek dziecięcy.

Każdy rodzic stara się znaleźć sposób na ciekawe spędzenie czasu ze swoimi dziećmi. Nawet jeżeli nie można pozwolić sobie na wakacje za granicą, warto najmłodszym członkom rodziny pokazać od czasu do czasu nową przestrzeń, zabytki czy krajobrazy. Mając przy sobie rowery, nawet wakacje u dziadków mogą stać się niezapomnianą przygodą, która nauczy nasze pociechy odpowiedzialności i dostarczą im ciekawych przeżyć.

Leave A Comment